Jeseníky

Priessnitzovy léčebné lázně Jeseník

Zdejší mikroklima je velmi vhodné pro léčbu horních a dolních dýchacích cest, chorob srdečních cév, štítné žlázy, pohybové i duševní, ženských a kožních chorob.

Procedury: koupele, zábaly, masáže, tradiční východní medicína, péče pro těhotné ženy, pedikúra a manikúra.

Léčebné prameny: Nachází se okolo města, názvy několik nejdůležitějších pramenů: Jitřní, Pokroku, Mecklenburský, Sjednocení, Vídeňský, Dobrá naděje, Finský, Sourozenecký, Večerní a spousta dalších.

Lázně Bludov

Lázně známé novými postupy při léčbě dýchacího ústrojí, nemoci ledvin a močových cest, obezity a nadváhy, pooperačních a poúrazových stavu u dětí a dorostu. U dospělých se specializují na pohybového ústrojí.

Procedury: masáže, termální koupele, hubnutí a zdravotní styl, procedury na lékařský předpis.

Prameny: Přírodní, silně alkalický pramen František a Hyacinta je síranochlorido-sodného typu se zvýšeným obsahem fluoridů.

Ubytování: Přímo v lázeňském areálu. Ubytování v jednotlivých kategoriích je možné na hlavní budově (pro děti), v Zahradním pavilonu a Lesním pavilonu. Zájemci mají možnost využít i ubytování mimo lázeňský areál, v penzionech, hotelech, na zámku, u soukromých osob.

Lázně Dolní Lipová

Léčí se zde zejména kožní onemocnění, metabolické a endokrinní choroby, obezita dospělých, dětí i dorostu

Procedury: koupele, masáže, cvičení, magnetoterapie, nordic walking, vzduch.

Prameny: Nachází se zde pramen Císaře Josefa II., Mlýnský a Luisin pramen.

Ubytování: Lázně nabízí 8 lázeňských domů. Zájemci mají možnost využít i ubytování mimo lázeňský areál, v penzionech, hotelech, u soukromých osob.

Lesní bar Horní Lipová

Lesní bar Horní Lipová

Psí spřežení

Adrenalin park v Ranči orel

Lázně Karlova Studánka

Léčí se zde onemocnění horních cest dýchacích, stavy po nemocích onkologických a také cévní (vysoký krevní tlak) a pohybové (kloubní a páteřní obtíže) nemoci. 

Procedury: inhalace, uhličité koupele, hydroterapie, masáže, zábaly, kineziterapie, solná jeskyně, vyšetřovací metody, wellness procedury.

Prameny: V okolí obce je 8 pramenů, mají vysoké množství minerálních látek a přírodní oxid uhličitý díky rašeliništím, které zabraňují odvětrávání, první pramen pojmenován po Františkovi Maxmiliánovi, dnešní prameny Vladimír a Petr byly vyhloubeny v 60. letech 20. století.

Lázně Velké losiny

Dlouholetá tradice v lázeňské léčbě neurologický onemocnění, bolestivá onemocnění po­hybového aparátu včetně pooperačních stavů, onemocnění kožní dětí i dospělých, o­nemocnění onkologická a také část onemocnění oběhových.

Procedury: koupele, masáže, jávské masáže, zábaly, relaxační techniky, fyzikální léčba, inhalace, specializované poradny, carboxyterapie, plynové injekce, vyšetřovací lékařské metody, kosmetika.

Prameny: Na území vyvěrá 5 minerálních pramenu – termální sirné prameny a studený sirný pramen, nejvýznamnějším léčivým prvkem je hydrogensulfid HS- v množství 4,507 mg/l

Termální sirné prameny – pramen Žerotín se nachází v lázeňském parku v hloubce 1000 m. Jde o termální (teplou), přírodní, slabě mineralizovanou, sirnou vodu

Studený sirný pramen – Sirný pramenem Karel se nachází v dřevěném altánku nedaleko venkovního termálního koupaliště. Pitná minerální voda je bohatá na nejrůznější kationty zejména vápník, sodík, hořčík, draslík a železo. Z aniontů jsou to hydrogenuhličitany a sírany.

Pivní lázně BBB

Léčivé účinky: Tyto lázně zlepšují imunitní systém, zvýšenou srdeční činnost, lepší prokrvení končetin, omlazují pokožku, léčba lupénky, akné, celulitidy, regenerace nejen těla ale i mysli, podpůrná léčba bolesti zad, kloubů, detoxikace – odplavení škodlivých látek z těla, vyčištění pórů, přísun vitamínů, sacharidů a proteinů, dochází k prohřátí kloubů a celého těla, zklidňující účinky na pleť vlasy a svaly, snížení stresu, uvolňují se svaly

Hlavní složkou pivní lázně je voda o teplotě 35 ±2 °C. Ta je obohacena přísadami, ze kterých se vaří pivo jako jsou kvasnice, chmel, sladový šrot atd.

Popis procedury: vířivka, finská sauna, pivní lázeň, odpočinek v slámovém loži.

 

Levněji než v hotelu